Man ir astma

Mani sauc Vita. Es strādāju grāmatu veikalā par pārdevēju. Manas veselības problēmas sākās ar iesnām, nedaudz arī klepoju. Sākumā domāju, ka tās ir parastas iesnas, un līdzīgi kā citiem pēc kāda laika pāries. Diemžēl tā nenotika.

     Man savs darbs ļoti patīk, tā ir iespēja būt kopā ar grāmatām un katru dienu kontaktēties ar tik daudziem cilvēkiem. Pārsvarā patīkamiem, jo līdzīgi kā man arī viņiem patīk lasīt grāmatas. Apgrūtināta elpošana, klepus un iesnas man sāka traucēt ikdienā, lika justies neērti. Aizgāju pie sava ģimenes ārsta, izrunājāmies. Viņš ieteica man konsultēties ar alergologu pulmonologu. Biju uztraukusies gan par izmeklējumiem, ko minēja ārsts, gan par to, kāda slimība man ir un kā es varēšu ar to tikt galā.

    Pēc speciālista apmeklējuma un veiktajiem izmeklējumiem, sapratu, ka man ir gan astma, gan alerģiskas iesnas. Sākumā biju nobijusies, jo astma man saistījās ar nopietnu slimību, ļoti daudziem ierobežojumiem ikdienā. Kaut gan atklāti sakot, neko daudz par astmu nezināju. Speciāliste bija jauka, izrunājāmies. Man tika veikti elpošanas testi, kas īstenībā tik sarežģīti nemaz nav. Un nekādā gadījumā nav nepatīkami, par ko iepriekš biju uztraukusies. Viņa mani nomierināja , ka mūsdienās ar astmu ir iespējams labi sadzīvot. Ir pieejami efektīvi medikamenti, kas ārstē gan alerģiskas iesnas, gan astmu. Savukārt māsiņa man palīdzējas apgūt inhalatora lietošanu, kā arī pastāstīja vēl daudzas praktiskas lietas, kas palīdzēs man kontrolēt astmu.

     Pēc konsultācijas jutos daudz labāk, jo pirmkārt, man beidzot bija skaidrs, kas man kaiš, otrkārt, ko man darīt, lai ikdienā vairs nejustos neērti. Arī citus gribu iedrošināt vērsties pie ārsta pēc palīdzības, ja ir ilgstošs klepus, apgrūtināta elpošana vai iesnas, nevis gaidīt, ka „tāpat pāries”.